english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový Zéland - celostátní přechodné období po cyklónu Gabrielle na Severním ostrově Novém Zélandu

Na Novém Zélandu, který byl zasažen cyklónem Gabrielle, byl dne 14. 3. 2023 ukončen výjimečný stav. Regiony  Northland, Auckland, Waikato, Tararua, Tairāwhiti a Hawke's Bay (Severní ostrov)  přešly do režimu přechodného období, během něhož budou odstraňovány škody způsobené záplavami, které provázely přechod cyklónu. V cyklónem zasažených oblastech Severního ostrova Nového Zélandu je nadále narušena pozemní doprava. 

Na základě aktuálních informací MZV ČR je třeba při cestách do cyklónem zasažených regionů Severního ostrova Nového Zélandu počítat s dopravními omezení na některých dálničních a silničních komunikacích, přičemž obnova cyklónem poškozených částí těchto komunikací bude dlouhodobější záležitostí. 

K zjištění aktualit doporučujeme webové stránky Home National Emergency Management Agency, předpověď počasí lze nalézt na MetService - Te Ratonga Tirorangi, informace o nouzovém ubytování jsou k dispozici na Auckland Emergency Management, informace o uzavírkách silnic lze nalézt na webu Waka Kotahi.

Současně doporučujeme registraci v systému DROZD. V případě nenadálé nouze lze kontaktovat Generální konzulát v Sydney na pohotovostní lince +61 411 895 954.