македонски  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: NA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČESKÁ REPUBLIKA DAROVALA SEVERNÍ MAKEDONII MILION ROUŠEK

10. dubna 2020 v odpoledních hodinách přistál na skopském letišti vojenský dopravní letoun České armády, který dopravil do Severní Makedonie dar české vlády na pomoc v boji proti koronaviru. Zásilka obsahovala 1 milion zdravotnických roušek a při jejím převzetí byl přítomen vedle velvyslance Miroslava Tomana také místopředseda vlády pro evropské otázky Bujar Osmani.
 

Během improvizované tiskové konference na přistávací ploše vicepremiér vyjádřil jménem vlády hlubokou vděčnost České republice, která je pro Severní Makedonii dlouhodobě jedním z největších zahraničních donorů. Český dar je skvělou ukázkou solidarity mezi spřátelenými národy.

Velvyslanec Miroslav Toman prohlásil, že dar je pokračováním úzké spolupráce mezi dvěma zeměmi a důkazem dlouhodobé české podpory Severní Makedonie a oblasti západního Balkánu. Stejně jako ostatní země, ani Česká republika nemá přebytek zdravotnického materiálu, Severní Makedonie však potřebovala pomoc a vládu České republiky těší, že mohla přispět spřátelené zemi v tak podstatném měřítku.

VV + BO 2

VV + BO 2

vojenský dopravní letoun České armády

vojenský dopravní letoun České armády