Třidenní školení pro pracovníky Agentury pro bezpečnost potravin Bosny a Hercegoviny v Česku
06.04.2023 / 13:58 | Aktualizováno: 31.01.2025 / 13:57
V rámci realizace projektu "Zlepšení systému bezpečnosti potravin v Bosně a Hercegovině", který je financován vládou České republiky a jehož realizátorem je Státní veterinární ústav Praha, proběhlo v termínu 20-22. března 2023 v Praze školení pro pracovníky Agentury pro bezpečnost potravin Bosny a Hercegoviny.
Cílem školení bylo, aby pracovníci Agentury pro bezpečnost potravin zlepšili své schopnosti v procesu přípravy Programu monitorování potravinářských přídatných látek. Během školení se pracovníci seznámili s procesem přípravy Monitorovacího programu pro přídatné látky v Česku, což jim bude velkou pomocí při přípravě Monitorovacího programu pro kontrolu potravinářských přídatných látek (barviv, konzervantů, cukrů, stabilizátorů a dalších skupin přídatných látek) v Bosně a Hercegovině.
V souladu s dosud akreditovanými metodami v laboratořích v Bosně a Hercegovině, které se účastní výše uvedeného projektu, připraví Agentura pro bezpečnost potravin Bosny a Hercegoviny ve spolupráci s příslušnými orgány entit a Brčko distriktu monitorovací program pro kontrolu potravinářských přídatných látek. Vzhledem k tomu, že v rámci projektu "Zlepšení systému bezpečnosti potravin v Bosně a Hercegovině" pokračuje zavádění metod analýzy přídatných látek v potravinách a jejich příprava k akreditaci, očekává se v nadcházejícím období v BiH zvýšení počtu a druhů potravin, které budou analyzovány na přídatné látky a zařazeny do monitorovacího programu pro kontrolu přídatných látek.
