b/s/h  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©embassyczbih
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výrazná česká stopa na charitativním Zimním diplomatickém bazaru v Sarajevu

V sobotu 2. prosince 2023 se v Sarajevu uskutečnil tradiční a inspirativní Zimní diplomatický bazar, který sjednotil různé země a kultury ve prospěch dobročinnosti. Mezi mnoha stánky a účastníky, se výrazně představilo i české velvyslanectví v Bosně a Hercegovině. To přineslo kousek Česka a svým příspěvkem podpořilo dobročinnou iniciativu.

České velvyslanectví v Sarajevu se již tradičně rozhodlo být aktivní součástí této dobročinné akce. Český stánek lákal návštěvníky nejen na tradiční české výrobky, ale také na informace o české kultuře a turistických zajímavostech. Zástupci velvyslanectví příjemně překvapili návštěvníky svou ochotou vyprávět o České republice a pomáhat Bosně a Hercegovině.

Důležitým prvkem bylo také zapojení manželek a partnerů vyslaných i místních pracovníků velvyslanectví, kteří celou akci organizovali. Jejich entuziasmus, tvořivost, ochota a nadšení pro dobrou věc přispěl k příjemné atmosféře celé akce a vyraznému finančnímu zisku. Celý výtěžek z akce bude poskytnut na dobročinné účely.

Celý bazar byl tímto způsobem místem setkání lidí různých kultur a zemí, kteří se spojili ve prospěch dobročinných organizací a projektů. Takové akce jsou důležité nejen pro získávání finančních prostředků pro dobročinné účely, ale také pro budování mostů mezi lidmi, kultury a zeměmi.

Aby český stánek mohl představit Českou republiku a celá akce byla úspěšná, patří poděkování i několika českým firmám: Manufaktura, Bohemia Crystal, Pilsner Urquell, Pražská čokoláda Steiner a Kovařík, Becherovka, Enelex, Klubko s nití pomáhá z.s., Družstvo Vánoční ozdoby ze Dvora Králové nad Labem a Modrotisk Danzinger. Tyto firmy se staly hlavními partnery českého stánku a aktivně přispěly k prezentaci ČR, ale i poskytly zboží na charitativní účely.

 

 

Galerie


Diplomatický bazar 2023