português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

2. ročník dětského fotbalového turnaje generálního konzulátu v Sao Paulu

Také v letošním roce uspořádal generální konzulát v pořadí již 2. ročník benefičního fotbalového turnaje pro mladší žáky (kategorie U-12) v rámci svých projektů veřejné a sportovní diplomacie. Turnaj se uskutečnil dne 15. listopadu 2023 na hřišti Palmeirinha Arena, ve druhé největší saopaulské chudinské čtvrti Paraisópolis. Materiální a sportovní vybavení pro turnaj poskytly české fotbalové kluby a firmy.
 

Turnaj se uskutečnil dne 15. listopadu 2023 na hřišti Palmeirinha Arena, ve druhé největší saopaulské chudinské čtvrti (tzv. favele) Paraisópolis, kde český konzulát v roce 2021 úspěšně zrealizoval malý lokální projekt. Od té doby generální konzulát spolupracuje s místním komunitním fotbalovým klubem Palmeirinha, kterému předává materiální pomoci a sportovní vybavení, jež poskytují oslovení partneři GK (české fotbalové kluby a firmy. Letošní turnaj žákovských týmů z Paraisópolis měl vysokou sportovní a společenskou úroveň a přilákal množství návštěvníků z řad veřejnosti, krajanů a také zástupce médií (zpravodajský kanál TV Globo). Na úvod si dětští účastníci, smíšené týmy věkové kategorie U-12, vyslechli státní hymny Brazílie a Česka a krátké projevy zástupců organizátora Palmeirinha a generálního konzula. Následoval turnaj čtyř družstev hraný v Brazílii oblíbeným turnajovým systémem (tzv. mata-mata). Vítězné družstvo získalo pohár z českého křišťálu. Individuální ocenění převzali nejlepší hráč, brankář i střelec. Hráči a jejich trenéři obdrželi medaile, dresy a upomínkové předměty, které generálnímu konzulátu poskytly profesionální české fotbalové kluby FK Teplice, SK Sigma Olomouc a FC Zbrojovka Brno. Pro účastníky bylo připraveno občerstvení. Hlavním partnerem projektu se stala společnost ABS Jets, která věnovala částku k zaplacení odměny pro rozhodčí, výrobu medailí, občerstvení a nápoje. 

Na závěr společenské akce se uskutečnilo přátelské utkání dospělých mezi výběry dospělých hráčů a trenérů klubu Palmeirinha a generálního konzulátu, posílené o zástupce agentury CzechTrade, rodinné příslušníky zaměstnanců, krajany a zástupce české firmy ABS Jets. Letošní výsledek přátelského zápasu již nebyl pro české barvy tak příznivý jako v minulých letech, na druhou stranu pozitivem bylo, že se nikdo nezranil. Informace o turnaji byly široce publikovány na sociálních sítích účastníků a partnerů projektu. Akce také umožnila navázat na synergickou spolupráci v rámci jednotlivých malých lokálních projektů, které český konzulát realizuje. Například nezisková organizace Cidade sem Fome, se kterou GK spolupracoval při realizaci projektu na budování městských zahrad v roce 2022, poskytuje přebytky čerstvé zeleniny pro rodiny dětí v Paraisópolis, které se věnují sportovním aktivitám v klubu Palmeirinha.

Projekt benefičního fotbalového turnaje pro děti plně zapadá do strategie generálního konzulátu maximálně využívající oblíbené tematiky sportu a sportovní diplomacie k propagaci Česka v Brazílii. Dalšími projekty genrálního konzulátu, které úspěšně využívají sportovní tematiky, byly v letošním roce např. Sokolský běh v Sao Paulu, či zprostředkování spolupráce v oblasti ledního hokeje mezi národními hokejovými asociacemi Česka a Brazílie. Děkujeme všem našim partnerům a sponzorům, kteří přispěli k realizaci projektu, a umožnili tak konání dětského fotbalového turnaje.

Galerie


Copa do Consulado Tcheco 2023