italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pravidla ohledně cestování do Itálie platná od 3.června 2020

(Archivní článek, platnost skončena 03.06.2020 / 13:30.)

Aktuální pravidla a podmínky pro cestování do Itálie po otevření hranic. Cestující musí mimo jiné počítat s nutností dodržovat sanitárně bezpečnostní opatření proti šíření viru Covid-19 či omezení, která se mohou v regionech lišit. Může docházet ke změnám, např. v možnostech přesunu mezi regiony, v důsledku pravidelného hodnocení vlády ve věci šíření/nešíření nákazy. V případě nákazy nutno počítat s nucenou karanténou a prodloužením pobytu.

Od 3.června jsou povoleny všechny cesty do a z následujících zemí, a to z jakéhokoliv důvodu: 

o   členské státy EU (Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo,Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko a Švédsko ); 

o   další státy Schengenské smlouvy (Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Švýcarsko);

o   Spojené království Velké Británie a Severního Irska; 

o   Andorra, Monacké knížectví; 

  • Republika San Marino a Městský stát Vatikán. 

Od 3.června osoby, vstupující do Itálie z výše uvedených zemí nemusí podstupovat 14 denní karanténu, pouze ale s podmínkou, že se v období 14 dní před vstupem do Itálie nenacházeli v jiné než výše uvedené zemi. Například osoba, která 14.června vstoupí do Itálie, ale přijíždí z Francie bude muset podstoupit 14 denní karanténu, pokud do Francie vstoupila z USA 4.června, nebude však podstupovat karanténu pokud její přesun z USA do Francie byl vykonán do 30. května nebo pokud mezi 31.květnem a 13.červnem pobývala v SRN.

Co se týká přesunů z a do ostatních států, než výše uvedených, platí pro ně stejná pravidla, která platí pro veškeré přesuny z a do zahraničí do 2.června (viz odkaz: ) 

Platí povinnost 14 denní karantény před 3.červnem 2020 


Upozorňujeme, že osoby, které vstoupí na území Itálie před 3. červnem, MUSÍ nastoupit povinnou 14 denní karanténu, pokud nespadají do kategorií, pro které je stanovena výjimka (viz odkaz na našich stránkách: https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzularni_informace/aktualni_opatreni_platna_na_uzemi_italie.html). 

Znamená to, že pokud hranice Itálie překročíte např. 1.6., musíte absolvovat karanténu po dobu 14 dní, zatímco pokud přijedete 3.6., už se na vás povinnost karantény nevztahuje.