italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Římě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní oběd velvyslanců zemí EU s ministrem pro evropské záležitosti Raffaelem Fittem

Velvyslanectví České republiky v Římě uspořádalo v rámci českého předsednictví  v Radě EU dne 20. 12. 2022 pracovní oběd s ministrem pro evropské záležitosti, jih Itálie, kohezní politiku a Národní plán obnovy Raffaelem Fittem. K hlavním tématům setkání patřily aktuální evropské otázky, ministr zároveň využil setkání k tomu, aby sdílel první osobní zkušenosti ze svého bezmála dvouměsíčního působení ve funkci.
 

Pozvání Velvyslanectví ČR v Římě, jako lokálního předsednictví v Radě EU, k účasti na pracovním obědě přijali vedle ministra Fitta i velvyslanci a diplomaté zastupující ostatní členské státy Evropské unie a také vedoucí Zastoupení Evropské komise v Itálii.  Ministr Fitto na úvod vystoupení vysvětlil důvody a výhody vyplývající ze spojení agendy evropských záležitostí, regionálního rozvoje italského Jihu, kohezní politiky a Národního plánu obnovy do kompetence jednoho člena vlády.

 Ministr vedle toho ocenil práci končícího českého předsednictví v Radě EU a mezi dosaženými úspěchy zmínil čerstvé rozhodnutí mimořádné Rady EU pro energetiku o cenovém stropu na zemní plyn. Během živé diskuse zazněla ze strany přítomných velvyslanců členských států EU celá řada dotazů směřujících k přístupu nové vlády k závěrům Konference o budoucnosti Evropy, k realizaci Národního plánu obnovy, k energeticko-klimatické politice EU, k podpoře Ukrajiny ale také například k evropské migrační politice.

 

EU HoMs con Ministro Fitto