česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ztráta nebo krádež cestovního dokladu a vystavení náhradního cestovního dokladu

Informace pro turisty k postupu při ztrátě nebo krádeži cestovního dokladu v Kambodži.
 

Postup v případě ztráty nebo krádeže cestovního dokladu:

1. Občan ČR má povinnost o ztrátě nebo krádeži cestovního dokladu neprodleně informovat Velvyslanectví ČR v Phnompenhu

2. Bezprostředně po zjištění ztráty ztrátě nebo po krádeži cestovního dokladu provede oznámení krádeže cestovního dokladu na nejbližším oddělení místní (nebo turistické) policie a zajistí si vystavení policejního protokolu.

Pokud nemá občan ČR k dispozici jiný doklad totožnosti (zejména občanský průkaz), sdělí v rámci své komunikace s Velvyslanectvím ČR v Phnompenhu (telefonicky nebo emailem) nezbytné osobní údaje potřebné pro ověření státního občanství prostřednictvím MV ČR, tzv. ztotožnění: 

  • jméno a příjmení
  • datum narození
  • rodné číslo
  • místo trvalého bydliště.

Tyto údaje jsou nezbytné k tzv. "ztotožnění osoby" a jako podklad pro další asistenci velvyslanectví při řešení případu. Zároveň je při ohlášení dohodnuta osobní návštěva velvyslanectví za účelem vystavení náhradního cestovního dokladu ČR. Při této návštěvě je nutno předložit:

- zmíněný policejní protokol,

-2 fotografie 3,5 x 4,5 cm a

- vyplnit formulář žádosti a oznámení o ztrátě/krádeži cestovního dokladu.

Náhradní cestovní doklad je možno vydat s platností maximálně 6 měsíců s tím, že slouží k návratu do ČR. Vystavení NCD je zpoplatněno (400 CZK v USD dle platného kurzu).

Následně je potřebné obdržet kambodžské výstupní vízum. Toto výstupní vízum stojí 40 USD a vydává jej Imigrační úřad Ministerstva vnitra Kambodže (General Department of Immigration, 332 Russian Boulevard, Phnom Penh, Cambodia) v úředních hodinách 7.30-17.00 obvykle do 3 pracovních dnů.