česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kambodža – slavnostní předávka české technologie pěstitelům pepře z Kampotu

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2020.)

Na slavnostním ceremoniálu v osadě Chumkamon, provincie Kampot, předali zástupci české společnosti Cambodian s.r.o kambodžským partnerům do užívání přístrojové vybavení dovezené z ČR v rámci programu B2B České rozvojové agentury.
 

Česká společnost Cambodian založila v Kambodži firmu EU Land&Peper Investment, jejímž prostřednictvím poskytuje s využitím rozvojového programu B2B technologickou i organizační asistenci menším pěstitelům pepře, soustředěným v obcích okresu Chhuk provincie Kampot. Z této oblasti pochází pepř proslulý špičkovou světovou kvalitou. Dovezená technologie českých firem Imatech a Konel umožní kambodžským pěstitelům dokonalé vysušení a vakuování produkce, a tím zvýšení její kvality a trvanlivosti. Takto zpracovaná produkce pepře je následně odkoupena za fair-trade ceny a nabízena na českém trhu.

Dodávku technologie, která završila dosavadní fázi spolupráce s menšími farmáři okolních obcí, ocenili v rámci předávacího ceremoniálu přítomní zástupci vedení Kambodžské asociace zpracovatelů pepře (KPPA), starosta obce Chumkamon i zástupce Velvyslanectví ČR v Phnompenhu. Předávka přístrojového vybavení byla spojena rovněž s vysvětlením fungování a možností dodané techniky přítomným farmářům a s diskusí o spolupráci jednotlivých subjektů na procesu zpracování pepře v období sklizně, včetně logistiky svozu a zpracování úrody.

Projekt B2B k podpoře malých farmářů s kampotským pepřem realizovaný v Kambodži s finanční podporou ČRA všestranně naplňuje filosofii kombinace rozvojové podpory partnerské země dodávkou českého technologického vybavení a přímou spoluprací soukromých subjektů. Zapojení drobní farmáři a jejich rodiny získávají díky projektu české firmy stabilní odběr své produkce, kterou kvůli dosavadnímu nedostatečnému přístupu na trh nebyli schopni prodat,  čímž dochází ke všestrannému zlepšování jejich sociální situace a životních podmínek. Projekt současně představí producentům v regionu dodávky českou technologii a současně zajišťuje nabídku špičkové zemědělské produkce z Kambodže na pulty českých konzumentů.  

Z kambodžského tisku: https://www.khmertimeskh.com/50692513/condiments-of-the-house-czechs-help-with-pepper-processing

 

Galerie


Pepř