по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CzechTourism
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Workshop českých a ruských společností „Czech Spa Day 2021“

Agentura CzechTourism a Generální konzulát ČR v Sankt Peterburgu uspořádaly online odborný workshop „Czech Spa Day 2021“ v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva místního rozvoje ČR. Záměrem akce byla propagace možností českého lázeňství, léčebné a ozdravné turistiky a zejména udržení a rozšíření kontaktů českých a ruských subjektů tohoto segmentu cestovního ruchu. Na přípravě se podílely ruské specializované mediální a marketingové agentury.

Virtuální workshop „Czech Spa Day 2021“ se uskutečnil 23. března 2021. Proběhl za účasti představitelů 29 českých a 85 ruských společností a institucí cestovního ruchu a lázeňství. Úvodní prezentace agentury CzechTourism, generálního a ekonomického konzula ČR v Sankt Peterburgu přiblížily účastníkům informace o úrovni ekonomických vztahů mezi ČR a RF a významu českých léčebných a ozdravných destinací v postcovidovém období. Následná dvoustranná online jednání účastníků workshopu potvrdila zájem o české lázně po uvolnění mezinárodního cestovního ruchu.

Aktivní cestovní ruch je jednou z nejdůležitějších oblastí českého exportu služeb. České lázeňství disponuje unikátními přírodními zdroji a (nejen) pro ruskou klientelu je připraveno  nabídnout kvalitní ozdravné pobyty pro pacienty s dýchacími obtížemi a komplexní programy postcovidové rekonvalescence. Využití těchto možností představuje zajímavou příležitost pro české lázně po uvolnění pandemických opatření. V roce 2019 tento potenciál představoval téměř 61 tis. ruských turistů s průměrnou délkou lázeňských pobytů 10,6 dne.

 Luboš Laštůvka, ekonomický konzul, Generální konzulát ČR v Sankt Peterburgu