english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování na IslandS platností od 25. února 2022 rozhodla islandská vláda o zrušení veškerých restrikcí spojených s příjezdem na Island, stejně tak jako odvolala všechna pravidla pro zamezení přenosu nemoci na území Islandu.
 

VSTUP NA ÚZEMÍ ISLANDU

S platností od 25. 2. 2022 rozhodla islandská vláda o zrušení veškerých restrikcí spojených s příjezdem na Island v období pandemie nemoci Covid-19, bez ohledu na skutečnost, zda je jednotlivec očkován či ne. Stejně tak byla odvolána všechna pravidla pro zamezení přenosu nemoci na území Islandu.
 

Je tedy zrušena povinnost předkládat při odletu a po příletu na Island dokumenty spojené s očkováním, proděláním nemoci či bezinfrekčností. Jsou také zrušena karanténní opatření v místě. Možnost nechat se při podezření na nemoc Covid-19 testovat je otevřena zdarma i turistům.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

zrušen

PODMÍNKY V MÍSTĚ

Nadále již se nevyžaduje udržovat odstup, nosit roušky, setrvávat v karanténě a hlásit kontakty při pozitivním testu. Místní zdravotnické úřady předpokládají, že Islanďané již dosáhli dostatečné kolektivní imunity proti Covid-19, a to kombinací vysoké proočkovanosti a velkého podílu osob, které již onemocnění prodělaly. Vláda i nadále doporučuje věnovat zvýšenou pozornost protiepidemickým návykům (zvýšená hygiena, vyhýbání se kontaktu s nemocnými, apod.).

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Pokud u sebe sledujete příznaky respirační choroby nebo jste se setkaly s nakaženým člověkem, zůstaňte doma, objednejte se na test.

V případě potvrzené nemoci zůstaňte doma (v ubytování), nechte se testovat.

TRANZIT

Žádná mimořádná opatření.

Informace k šíření koronaviru a onemocnění Covid-19 na Islandu a opatření s tím spojených jsou pro veřejnost publikovány a aktualizovány na webových stránkách Islandské vlády,
a na speciálně zřízených webových stránkách pro účely informování o epidemii COVID-19 na Islandu. 

NÁVRAT Z ISLANDU DO ČR

S platností od 18.3.2022 jsou příjezdy českých občanů ze zemí EU volné, bez jakýchkoliv omezení a epidemiologických opatření.

Přehled podmínek návratu do České republiky.

Při nepřímých letech doporučujeme před cestou do ČR z Islandu ověřit podmínky přestupu či tranzitu na webových stránkách Velvyslanectví ČR v zemích přestupu. Upozorňujeme také, že se v čase mohou rychle měnit i podmínky pro návrat na Island i do ČR.