česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace Česka na veletrhu cestovního ruchu SATTE 2020

Velvyslanectví České republiky a Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism ve spolupráci se svou kanceláří v Mumbai se zúčastnili jednoho z největších veletrhů cestovního ruchu v Asii – SATTE 2020, když ve dnech 8. – 10. ledna 2020 připravili za přispění projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED zdařilou veletržní expozici, na které propagovali turismus společně s významnou cestovní kanceláří Europea Travel. Programu se zúčastnil generální ředitel CzechTourismu Jan Herget, který společně s velvyslancem České republiky v Indii M. Hovorkou SATTE 2020 zahájil a rovněž uskutečnil celou řadu bilaterálních schůzek. Třešničkou na dortu třídenního programu byl networkingový koktejl na ambasádě.
 

Projekt byl podpořen Ministerstvem pro místní rozvoj ČR pomocí finančního nástroje na podporu ekonomické diplomacie PROPED „Prezentace na veletrhu cestovního ruchu SATTE“ a reflektuje potenciál, který Indie v příjezdovém cestovním ruchu skýtá a zkušenost, kterou ZÚ Dillí i CzechTourism s uvedeným veletrhem mají z minulých ročníků, kde se Česká republika prezentovala již poněkolikáté v řadě.

 

Cestovní ruch z Indie do České republiky roste již několik let po sobě a prezentační aktivity Velvyslanectví České republiky mají na tomto úspěchu rovněž podíl. Počet turistů v období leden – září 2019 vzrostl o 1,5 % a existuje předpoklad, že v celoročním vyjádření dosáhne magické hranice 100 000 turistů ročně. Indická klientela pak patří mezi nejvíce bonitní a nejdéle setrvávající skupinou turistů do České republiky.

 

Programu se zúčastnil za CzechTourism generální ředitel Jan Herget, ředitelka odboru zahraničních zastoupení Klára Vysloužilová a Marek Kroutil, manažer pro mezinárodní marketing. Nechyběli zástupci kanceláře CzechTourismu v Mumbaí, ředitel Arzan Khambatta, vedoucí John Wilson a projektová manažerka Shivani Tripathi. Z České republiky přiletěli a tým posilnili Daniel Nedvěd, generální ředitel a Daniel Soukup z cestovní kanceláře Europea Travel (Asiana).

 

Jednání na Ministerstvu turismu

 

Kromě veletržní prezentace prostřednictvím vlastního stánku se Česká republika zúčastnila slavnostního zahájení v exhibičním centru na okraji Dillí ve městě Greater Noida, kde byl přítomen inauguraci velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka a generální ředitel CzechTourismu Jan Herget, a kteří měli i možnost setkání s ministrem turismu Indie Prahlad Singh Patelem a ministrem lodní dopravy Mansukh L. Mandaviyou či Subhash Goyalem, prezidentem Federace asociací indického cestovního ruchu.

 

Velvyslanec se osobně zúčastnil i slavnostního otevření českého stánku. Neméně důležitými body programu byly bilaterální jednání s dotčenými ministerstvy a obchodní schůzky s vybranými partnery z oblasti cestovního ruchu. Podpora znovuobnovení přímého leteckého spojení totiž patří mezi stálé priority dalšího rozvoje turismu obou zemí.

 

Networkingový večer

 

Ve večerních hodinách byl pak na půdě ZÚ Dillí uspořádán společenský podnik pro partnery z oblasti cestovního ruchu. Návštěvníci měli možnost slyšet přivítání z úst velvyslance M. Hovorky a rovněž generálního ředitele J. Hergeta a při následujícím networkingovém večeru prodiskutovat vízové dotazy s vedoucí konzulárního oddělení Gabrielou Baharvand Benetkovou, či jiná témata se zástupci CzechTourismu, ambasády či přítomné cestovní kanceláře.

 

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí