česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslavujeme Franze Kafku!

Kdy: 05.06.2024 - 08.06.2024, Kde: Velvyslanectví ČR v Indii, Nové Dillí a Goethe Institut v Dillí

Velvyslanectví a Goethe-Institut v Dillí se chystají využít stého výročí od data Kafkova odchodu z našeho světa k mnohostrannému zkoumání jeho literárního odkazu. Ten je dnes stejně fantastický jako v jeho časech. Indická společnost se může těšit na inovativní workshopy, výstavy minimalistických kreseb i jeho životní cesty, kafkovskou hru ve virtuální realitě a divadelní představení! 
 

We are celebrating Franz Kafka!

We are celebrating Franz Kafka!

Indickým zájemcům představíme jedinečný workshop, kde se společně inspirujeme Kafkovými surrealistickými a tajemnými literárními světy. Účastníci budou interpretovat a přetvářet Kafkovu povídku do grafiky.

V interaktivním workshopu o vyprávění příběhů s názvem „Kafka on Twine“ se účastníci seznámí s herním designem pomocí Twine, open-source nástroje pro vytváření interaktivních nelineárních příběhů. Workshop se zaměří na vývoj interaktivní hry s kafkovskou tématikou. Prostřednictvím praktických aktivit v oblasti herního designu se účastníci naučí, jak přetvořit Kafkovo vyprávění v „elektronickou“ literaturu.

Uvedeme divadelní představení „Giraftari“ - adaptaci (v hindštině) slavného románu Franze Kafky - Proces. Giraftari je experimentální drama, které zobrazuje současný indický sociální, správní a právní systém. Příběh zobrazuje obyčejného člověka, který se cítí odcizený, osamělý a bezmocný v moderní, ale rozptýlené společnosti. 

Hra, kterou napsala a režírovala paní Rama Pandey, spojuje umírající indické ústní a lidové formy. Paní Pandey je známá autorka, producentka a režisérka, která vede nadaci Rama Theatre Natya Vidya (RATNAV), jejímž cílem je propagovat a zachovávat vymírající indické ústní a lidové tradice.

Výstava plakátů COMPLETELY KAFKA, představená u příležitosti Kafkova jubilea 2024 ve spolupráci s umělcem Nicolasem Mahlerem a Literaturhaus Stuttgart, bude k vidění od 5. do 6. června na českém velvyslanectví a od 7. do 8. června v Goethe-Institutu / Max Mueller Bhavan v Dillí.

We are celebrating Franz Kafka!

We are celebrating Franz Kafka!