česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Indii
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České velvyslanectví v Dillí hostilo zahajovací večer kulturního festivalu na podporu Ukrajiny v Indii

Festival "Future Perfect: Culture. Ukraine. Europe“ byl zahájen v prostorách českého zastupitelského úřadu v pátek dne 5. května. Dění festivalu probíhalo až do pondělí 8. května, kdy byl zakončen koncertem členů řecké komunity dnes již zpustošeného ukrajinského města Mariupol.  

Čeští diplomaté v Dillí společně s kolegy z Evropské unie přemýšleli, jak zvýšit v Indii povědomí o válce na Ukrajině se snahou připoutat pozornost místních k aktuální situaci v Evropě. Spojili síly s dalšími ambasádami zemí EU i jejich kulturními instituty a poskytli po celý víkend prostor současným ukrajinským tvůrčím hlasům v oblasti hudby, literatury, filmu, fotografie a umění.

Úvodní řeč večera pronesla paní velvyslankyně Eliška Žigová, která ocenila společnou spolupráci všech partnerských zemí na tomto průlomovém projektu, který konkrétními kroky pomáhá Ukrajině v hostitelské zemi. Její slova následně potvrdil velvyslanec Evropské unie v Indii Ugo Astuto. Zahajovací část nemohl zakončit nikdo jiný než Charge D´Affaires ukrajinské ambasády v Indii pan Ivan Konovalov. Následoval bohatý kulturní program, kdy se v průběhu večera představila řada ukrajinských umělců. Prostory reprezentativních prostor našeho zastupitelského úřadu doprovázela výstava anti-válečných plakátů, které byly na akci zapůjčeny díky spolupráci s Českými centry, jež nám plakáty zprostředkovaly od studentů designu Kyjevské národní univerzity. Na velvyslanectví v tento den zavítalo více než 350 hostů a mezi nimi řada velvyslanců spřátelených zemí.

Zbytek víkendu se při ostatních kulturních událostech nesl ve stejném inspirativním duchu jako na naší ambasádě, která obdržela řadu pozitivních ohlasů od indických návštěvníků a našich unijních partnerů.

Future Perfect

Future Perfect

Future Perfect     Future Perfect     Future Perfect     Future Perfect     Future Perfect

Future Perfect
Future Perfect Future Perfect
Future Perfect Future Perfect
Future Perfect Future Perfect
Future Perfect Future Perfect