česky  english 

rozšířené vyhledávání
inauguration_of_the_exhibition_from_left
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava "České hrady" k vidění v galerii Červené pevnosti v Dillí do 12.1.2014

Kdy: 07.11.2013 - 12.01.2014, Kde: Galerie "Quarter Guard", Červená pevnost, Dillí

Za účasti ministra zahraničních věcí J. Kohouta a ministrů kultury ČR a Indie J. Balvína a K. Katoch byla dne 7.11.2013 slavnostně inaugurována výstava „České hrady“ v nejvýznamnější dillíské památce Červené pevnosti, čímž byl zahájen "Rok česko-indické kulturní spolupráce v roce 2014".

Ministr zahraničních věcí ČR J. Kohout, ministr kultury ČR J. Balvín a ministryně kultury Indie Chandresh Kumari Katoch zahájili dne 7.11.2013 společně s velvyslancem M. Staškem, generálním ředitelem Národního muzea M. Lukešem a generálním ředitelem Archeologického ústavu Indie P. Srivastavou výstavu věnovanou prezentaci „Českých hradů“ - hlavní ikoně českého historického dědictví a cestovního ruchu do České republiky. Výstava připravená Národním muzeem ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a ZÚ Dillí byla umístěna do samotného nejnavštěvovanější památky v Dillí do Červené pevnosti, kde v prostorách galerie „Quarter Guard“ bude návštěvníkům otevřena až do 12.1.2013.

V rámci slavnostní inaugurace byla odhalena publikace „České hrady“ vydaná agenturou CzechTourism na podporu cestovního ruchu do ČR a bylo podepsáno Memorandum o porozumění mezi Národním muzeem a Archaeology Survey of India o spolupráci v oblasti muzejnictví, restaurování, výměně odborníků a publikací atd., na jehož základě by ČR měla participovat na restaurování indických památek, včetně Červené pevnosti v Dillí.

V rámci slavnostní inaugurační ceremonie vystoupili ministr zahraničních věcí J. Kohout, ministr kultury J. Balvín, ministryně kultury Indie Chandresh Kumari Katoch, velvyslanec M. Stašek, GŘ NM M. Lukeš, GŘ ASI P. Srivastava.  Samotnou výstavu si nakonec v doprovodu M. Lukeše prohlédli ministři, celá řada velvyslanců, zástupci médií, tour operátorů, kulturních kruhů a širší veřejnost.

Výstava představuje výběr 37 nejimpozantnějších českých hradů, jejichž historické vyobrazení doplňují současné fotografie hradů a zajímavý audiovizuální doprovod.

Vernisáž hudebně doprovodilo „Šporkovo kvarteto“ barokními a klasicistními skladbami.

Výstava „České hrady“ bude představovat hlavní páteř prezentace ČR jako zajímavé turistické destinace v Indii v průběhu r. 2014, kdy bude představena v dalších indických městech (Mumbaj, Kolkata, Leh, Goa-Panaji), dále rovněž v Bhútánu a Nepálu. V roce 2015 se zvažuje umístění výstavy rovněž na Srí Lance a v Bangladéši.

galerie


Czech Castles Exhibition