deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: N. Lichte, PROveletrhy s.r.o.
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko čtvrtým největším vystavovatelem veletrhu slévací techniky v Norimberku

Veletrh EUROGUSS láme rekordy – a česká účast s ním!
Ve dnech 16.–18. ledna 2018 ve veletržním areálu v Norimberku proběhl 12. ročník mezinárodního veletrhu EUROGUSS – odborné přehlídky techniky tlakového lití a souvisejícího průmyslu. Společnou českou expozici na veletrhu připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR v kooperaci se Svazem sléváren ČR a firmou  Veletrhy Brno, a.s. Prezentovalo se zde deset vystavovatelů; další čtyři české firmy měly na veletrhu vlastní stánek. Co do počtu firem je Česko čtvrtým největším vystavovatelem veletrhu! 

Veletrh pokrývá celý řetězec procesů odlévání, od špičkových strojů přes nové materiály až po efektivní služby. Prezentuje stroje a přístroje lití pod tlakem, pece, formy a jejich příslušenství, dělící látky a materiály, dodatečné úpravy odlitků, povrchové úpravy, měřící a regulační techniku, nástroje kontroly kvality či zkoušky surovin a techniku pohonu.

Dne 18. ledna 2018 uzavřel veletrh své brány s trojitým rekordem. V roce 2018 byla historicky nejvyšší účast jak vystavovatelů, tak návštěvníků, rekordní byla také velikost obsazené plochy. Celkem na veletrhu představilo své novinky 641 vystavovatelů, z čehož více než polovina (54 %) přicestovala se zahraniční. Top země co do počtu vystavovatelů jsou: Itálie se 128 vystavovateli, Turecko 23, Španělsko 19 a čtvrtou příčku si dělila se svými 14 vystavovateli Česká republika společně s Rakouskem.

Cílem české oficiální účasti na veletrhu EUROGUSS 2018 bylo představení ČR coby významného a tradičního obchodního partnera v oblasti slévárenství a souvisejícího průmyslu, podpora exportu a hledání nových obchodních kontaktů ve světě.

 

EUROGUSS

     

rok

2014

2016

2018

počet vystavovatelů celkem

470

579

641

počet vystavovatelů z ČR

13

14

14

počet návštěvníků celkem

11200

12000

15000

 

Veletrh se koná pravidelně jednou za dva roky v lednu na výstavišti v Norimberku, další ročník veletrhu EUROGUSS proběhne 14.–16. ledna 2020.

Příležitost pro české firmy

Vzhledem k tomu, že vystavovatelé i návštěvníci veletrhu přijíždí z celého světa, nabízí se českým vystavovatelům nejen možnost navázat nové obchodní kontakty, ale také se osobně seznámit a inspirovat nabídkovým portfoliem konkurence. Přítomni jsou na veletrhu také zástupci významných oborových svazů, např. Světové organizace sléváren WFO či Evropské slévárenské asociace CAEF, i redaktoři odborného tisku, s nimiž je praktické být v kontaktu.

Veletrh navíc doplňuje atraktivní doprovodný program s odborným kongresem „Mezinárodní německý den tlakového lití“, pavilonem Technologie povrchové úpravy, praktickými workshopy a udílením cen za tlakové lití hliníku, zinku a poprvé také hořčíku. To vše z veletrhu EUROGUSS činí oblíbené místo oborového setkávání v Evropě, na němž by neměly chybět ani české firmy!

Více informací k veletrhu získáte www.euroguss.de.

Seznam letošních vystavovatelů z ČR:

 1. Alutex spol. s.r.o.
 2. AS-CASTING s.r.o.
 3. BENES a LÁT a.s.
 4. CZ a.s.
 5. GERCO EWZ s.r.o.
 6. Hydac spol. s r.o.
 7. KABEPE KOVO s.r.o.
 8. KOVOLIS HEDVIKOV a.s.
 9. KOVOLIT a.s.
 10. Metal Trade Comax a.s.
 11. Ministry of Industry and Trade
 12. Remet, spol.s r.o.
 13. Svaz sléváren Ceské republiky
 14. TOKOZ a.s.

Text: Lydie Holinková, Generální konzulát Mnichov a Naděžda Lichte, PROveletrhy s.r.o., zastoupení Nürnberg Messe GmbH pro ČR

 

EUROGUSS 2018

EUROGUSS 2018