english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: velvyslanectví IL ve Vídni
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Šrámek se zúčastnil izraelské akce v OSN vyzývající k propuštění 240 civilistů unesených teroristy Hamásu do Gazy

Velvyslanec Ivo Šrámek, Stálý představitel České republiky při OSN, OBSE a dalších mezinárodních organizacích sídlících ve Vídni se 2. listopadu zúčastnil ceremoniální akce v OSN ve Vídni, která připomněla krutý osud 240 Izraelců odvlečených 7. října teroristy Hamásu do Gazy.

Připomínkovou akci pro velvyslance uspořádalo Velvyslanectví Státu Izrael ve Vídni a Stálá mise Izraele při mezinárodních organizacích ve Vídni. Z Izraele přicestovali a na akci se svými tragickými osobními příběhy vystoupili Eli Albag, Alexandra Ariev and Tal Yeshurun, jejichž nejbližší byli uneseni do Gazy či brutálně zavražděni teroristy Hamásu během útoků 7. října. Účastníci akce se spolu s hlavním kantorem vídeňské židovské komunity pomodlili za osud 240 rukojmí unesených do Gazy a za 1400 civilních izraelských obětí brutálních útoků Hamásu ze 7. října. Příbuzní unesených apelovali na mezinárodní společenství, aby požadovalo okamžité a bezpečné propuštění všech rukojmí vězněných teroristickým Hamásem.