ČR v Ženevě představila svou kandidaturu do Rady ITU na období 2027-2030
05.05.2026 / 18:47 | Aktualizováno: 06.05.2026 / 18:51
Česká republika dne 5. května 2026 hostila v průběhu jednání Rady Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) v Ženevě neformální kávovou přestávku pro delegace členských států, během níž prezentovala svou opětovnou kandidaturu do Rady ITU na období 2027-2030.
Chargé d'affaires Stálé mise ČR G. Boiteux Pilná ve svém vystoupení připomněla více než stoletou angažovanost České republiky v ITU a zdůraznila její dlouhodobou snahu přispívat k otevřené, inkluzivní a efektivní mezinárodní spolupráci v oblasti digitálních technologií. Uvedla také hlavní priority ČR, mezi které patří podpora konektivity, rozvoj digitálních dovedností či důraz na bezpečné a odolné sítě, vše se zaměřením na etiku a lidská práva.
Generální tajemnice ITU, Doreen Bogdan-Martin, ve svém následném vystoupení ocenila stabilní a konstruktivní roli České republiky a její aktivní zapojení do činnosti organizace.
Česká republika obhajuje své členství v Radě ITU pro další funkční období 2027 až 2030.