česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Velvyslanectví obnovuje tisk schválených dlouhodobých víz

(Archivní článek, platnost skončena 13.06.2024.)

Od pátku 26. dubna 2024 je opět možné, aby si žadatelé vyzvedávali schválená dlouhodobá víza. Víza budou vydávána v sídle velvyslanectví v budově Rufino Pacific Tower. Do odvolání budou vydávána každý den. 

Velvyslanectví České republiky v Manile si přeje informovat, že od pátku 26. dubna 2024 je opět možné si vyzvednout schválené dlouhodobé vízum ke dříve podané a již schválené žádosti. 

Od odvolání bude vyzvednutí víza možné každý pracovní den, od pondělí do pátku. 

Žadatel, který si přeje vyzvednout vízum se musí dostavit do budovy Rufino Pacific Tower (sídlo velvyslanectví). Nikoliv do vízového centra. Musí se dostavit v pracovní den ráno, mezi 8:00 a 10:00. Příslušnému pracovníkovi velvyslanectví předá svůj pas a předepsané pojištění. 

Pracovník velvyslanectví později odpoledne, pravděpodobně kolem 15:00, vrátí žadateli jeho cestovní pas s vyznačeným dlouhodobým vízem.

Upozorňujeme, že žadatelé nebudou moci vyjet výtahem do 30. patra, kde sídlí velvyslanectví. Z bezpečnostních a organizačních důvodů. Prostory velvyslanectví jsou nadále v rekonstrukci, resp. jsou staveništěm.

Dále upozorňujeme, že z organizačních důvodů, vzhledem k probíhající rekonstrukci, bude zajišťovat tisk víz pouze jeden pracovník konzulárního úseku velvyslanectví. To je potřeba vzít do úvahy při plánování vyzvednutí víza. Při vydávání víz se bude postupovat dle zásady "first come first served". Na vyzvednutí víza však není nutné se objednat. 

Důrazně doporučujeme, aby byly letenky k cestě do ČR zakoupeny až po vyznačení víza do pasu žadatele.