česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Manila
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Průmyslové fórum v Manile potvrdilo zájem o české technologie

České průmyslové fórum v Manile, které se uskutečnilo v pondělí 17. dubna 2023, bylo vynikající příležitostí pro prezentaci českých firem na Filipínách. Fórum bylo součástí programu oficiální návštěvy českého premiéra na Filipínách a účastnili se ho dvě desítky zástupců firem z obranného, bezpečnostního, dopravního průmyslu a dalších inovativních oborů. Během fóra měly české firmy možnost prezentovat své produkty a služby, vyměňovat si zkušenosti a navazovat nové obchodní kontakty s více než sedmdesáti zástupci filipínských firem a institucí.

Organizaci fóra zajistila česká ambasáda ve spolupráci s hospodářskými komorami obou zemí. Hospodářské komory byly zastoupené svými prezidenty, kteří v rámci fóra podepsali i nové memorandum o spolupráci, což ukazuje na důležitost obchodních vztahů mezi Českem a Filipínami. Rovněž i české firmy zpečetily zájem o spolupráci podpisy memorand o porozumění. Česká Draslovka uzavřela memorandum o využívání technologie GlyCat v těžbě zlata a niklu na Filipínách a firma NITES bude s filipínským protějškem pracovat na projektu „Manila Smart City“. 

Filipíny jsou v současné době jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik v Asii a nabízejí četné obchodní příležitosti pro zahraniční firmy. České firmy mohou využít své odbornosti a know-how v oblastech jako je obrana, bezpečnost, doprava, ale i v dalších odvětvích, jako jsou třeba informační technologie, energetika či těžební technika. Nové možnosti obchodní spolupráce mezi Českem a Filipínami jsou velkým přínosem pro obě země. České firmy mohou najít nové trhy pro své výrobky a služby, zatímco Filipíny mohou získat moderní technologie a odborné znalosti, které jim pomohou zlepšit svou konkurenceschopnost a modernizovat svou ekonomiku.

Czech Industry Forum

Czech Industry Forum

V průběhu fóra opakovaně zaznívalo, že ze strany Filipín je kromě prostých dodávek zboží či služeb zájem o trvalejší přítomnost zahraničních firem. Filipíny mají zájem o transfer technologií zejména v oblasti obranného či leteckého průmyslu, ale stávají se otevřenější i vůči zahraničním investicím v oblasti dopravy či obnovitelných zdrojů energie, kde nová legislativa umožňuje stoprocentní vlastnictví firem zahraničním kapitálem.