français  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 - aktuální informace k cestování do/z Lucemburska a návrat do ČR

Veškeré aktuální informace o  hygienických nařízeních a podmínkách vstupu na území Lucemburska jsou k dispozici na oficiální stránce: Covid-19.public.lu (v angličtině, francouzštině nebo němčině).

VSTUP NA ÚZEMÍ LUCEMBURSKA

Pro občany zemí EU či cizince s trvalým pobytem v některém z členských států EU je vstup pozemní i leteckou dopravou bez omezení. Od 22. dubna 2022 není nutné při cestě předkládat žádný doklad. Pro cestující a občany ze třetích zemí byly podmínky prokazující očkování či negativní test zrušeny k 1. říjnu 2022.

Podrobnosti naleznete zde:

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

-

TESTOVANÉ OSOBY

-

DĚTI

-

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

není stanoven

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Ke dni 11.3. 2022 byla většina epidemiologických nařízení zrušena. Pro vstup do veřejných budov, kulturních zařízení, restaurací, barů a kaváren nejsou nutné roušky ani předložení certifikátů.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Podstoupit samoizolaci dle možností. Na webové stránce Covid-19.public.lu (v angličtině, francouzštině, němčině a lucemburštině) je k dispozici seznam testovacích míst. Cena PCR testu bez lékařského předpisu je pevně stanovena na 60 €. 

TRANZIT

Veškerá pozemní doprava bez omezení

UŽITEČNÉ ODKAZY

Aktuální informace o hygienických nařízeních, podmínkách vstupu na území Lucemburska, testovací centra, apod. jsou k dispozici na oficiální stránce: Covid-19.public.lu (v angličtině, francouzštině, němčině a lucemburštině).

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky