français  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19: Česká republika - podmínky pro cesty

Veškeré podrobné informace o podmínkách vstupu do ČR najdete na internetových stránkách ministerstva zdravotnictví či ministerstva vnitra

Podmínky pro vstup na území ČR a karanténní opatření jsou upravena ochranným opatřením ministerstva zdravotnictví.

Země jsou děleny do čtyř kategorií: zelené, oranžové, červené a tmavě červené. Seznam států dle barev

Podmínky vstupu jsou popsána v níže uvedených schématech. První schéma popisuje pravidla pro občany ČR a cizince s pobytovým oprávněním vydaným Českou republikou, občany EU+ a cizince s povolením k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v zemích EU+. Druhé schéma zobrazuje pravidla pro vstup ostatních cizinců.

Pravidla vstupu a návratu do ČR

Pravidla vstupu a návratu do ČR  - občané ČR a cizinci s pobytovým oprávněním vydaným Českou republikou a cizinci s povolením k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v zemích EU+

Pravidla vstupu a návratu do ČR  - ostatní cizinci. 

Výjimky se i nadále vztahují na mezinárodní dopravu a tranzit přes Českou republiku. Nezbytné cesty do zahraničí bez následných povinností testů budou nově umožněny pouze v případě, že nepřekročí 12 hodin a v pouze v případě, že takové cesty umožňuje cílová země.

Veškeré podrobné informace o podmínkách vstupu do ČR najdete na internetových stránkách ministerstva zdravotnictví či ministerstva vnitra či ministerstva zahraničí.