français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Lucemburku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert klavíristy Martina Kasíka u příležitosti 100 let od navázání diplomatických vztahů

U příležitosti výročí 100 let od navázání diplomatických vztahů mezi tehdejším Československem a Lucemburskem uspořádalo velvyslanectví ČR v Lucemburku v sále CELO v Hesperange dne 11. 4. 2022 slavnostní koncert předního českého klavíristy Martina Kasíka. Koncert se uskutečnil za účasti ministra zahraničních věcí Jana Lipavského a ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka.

Program koncertu jednoho z nejlepších českých klavíristů současnosti Martina Kasíka byl složen z klavírních děl českých autorů Vítězslava Nováka – Vzpomínky op. 6, Leoše Janáčka – Sonáta 1. X. 1905 a Bohuslava Martinů – Tři české tance. Závěrečný přídavek byl věnován Ukrajině, a to jedna z částí Obrázků z výstavy Modesta Petroviče Musorgského Velká brána kyjevská.

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský v úvodu ocenil význam a kvalitu vzájemných vztahů obou zemí, které spojuje nejen vzájemná historie, ale také současné pevné spojenectví v rámci EU a NATO. 

Mini

Mezi dalšími významnými hosty byli také státní tajemník Slovenska Martina Klus, představitelé lucemburského ministerstva zahraničních věcí včetně současného vv Lucemburska v Praze Rolanda Dofinga.

Na koncertě se spolupodílely commune de Hesperange, Plzeňský kraj (prostřednictvím svého zastoupení při EU v Bruselu), společnosti Rotarex a Bernard Massard,  krajanské sdružení ATSL a kolegové ze Stálého zastoupení při EU v Bruselu.