english  česky 

rozšířené vyhledávání

Česká mapa Londýna

Velvyslanectví České republiky ve Spojeném království představuje projekt personifikované mapy Londýna, který má za cíl obeznámit širokou veřejnost s významnými českými osobnostmi různých oborů a profesí, které se zásadním způsobem úspěšně etablovaly v UK a šíří tak dobré jméno Česka v zahraničí.

Otcem myšlenky je bývalý velvyslanec Libor Sečka. Graficky mapu ztvárnila česká firma působící v Anglii, AdamApp Ltd., zvláštní poděkování patří řediteli její pobočky v Birminghamu Radkovi Stejskalovi.

Mapa momentálně představuje 15 osobností, jejichž seznam je vidět v levém sloupci a také jsou zobrazeny na mapě formou ikony s fotografií. Po kliknutí na konkrétní fotografii se rozbalí článek s informacemi o dané osobnosti. Mapa existuje v české a anglické verzi.

Současná podoba mapy bude průběžně rozšiřována o další osobnosti a v plánu je také vytvoření České mapy významných míst v Londýně.

Věříme, že si Česká mapa Londýna najde mnoho příznivců a bude jako moderní nástroj veřejné diplomacie dlouhodobě poskytovat přehled výjimečných úspěchů Čechů v zahraničí, v tomto případě ve Spojeném království.

Technická upozornění a doporučení pro užívání mapy:

  • Mapa funguje v internetových prohlížečích Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari, MS Edge a Internet Explorer 11. Potíže mohou nastat u prohlížečů, které nebyly více jak 3 roky aktualizované.
  • Přibližovat či oddalovat mapu doporučujeme pomocí ikon + a – vpravo dole, nikoliv rolováním myší (některé nápisy potom mohou být rozmazané).
  • Mezi českou a anglickou verzí mapy lze přepínat kliknutím na příslušnou ikonku vpravo nahoře (CZ/EN).

Mapu je možno prohlížet na těchto webových stránkách: czechmapoflondon.cz