english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CzechInvest
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech Nano Day 2018 v Londýně

Kdy: 23.10.2018, Kde: Velvyslanectví ČR v Londýně

Czech Nano Day 2018 v Londýně představí nové české vynálezy a kompetence v oblasti nanotechnologií, včetně jejich komerčních aplikací.

Velvyslanectví ČR v Londýně ve spolupráci se zahraniční kanceláří CzechInvest v Londýně připravuje v rámci projektů ekonomické diplomacie druhý ročník prezentace českých firem a výzkumných center aktivních v oblasti nanotechnologií. Prezentace se uskuteční v úterý 23. října 2018 na českém velvyslanectví v Londýně. 

Ve spolupráci s Asociací nanotechnologického průmyslu (sdružující 20 společností z oboru) se budou mise do Británie účastnit především firmy a pracoviště zaměřená na pokročilé materiály, kompozity a nanosloučeniny tak, aby byly představeny nejpokročilejší české produkty a technologie: 

První a největší nano-exponát akce NANODAY LONDON 2018 je již v Londýně. Firma FN NANO vytvořila na Českém velvyslanectví fotokatalytickou "Nano zeď", která v kontaminovaném prostředí centra Londýna dokáže kompenzovat negativní dopady  oxidů dusíku a emisí z provozu deseti osobních aut s dieselovým motorem (kalkulace pro 25000km/rok/automobile pod normou Euro VI.).  Rovněž betonový podstavec umělecké skulptury v zahradě ja nyní nanoexponátem, čistí vzduch a neměl by zelenat dlouhá léta.

Nanotechnologie přinášejí inovativní řešení především v oblasti technologií umožňujících pobyt člověka ve vesmíru, nové léčebné a diagnostické metody, vytváření náhradních orgánů, zvýšení odolnosti průmyslových materiálů, využití materiálů k ukládání energie i čištění vody a vzduchu nebo smart coating.

Británie patří na vědeckou špičku světa (4 z TOP 10 světových universit jsou z Británie, jako jediné z Evropy) a cílem této akce je přispět k posílení bilaterální česko-britské spolupráce v rychle se vyvíjejícím oboru nanotechnologií ještě před tím, než Británie odejde z EU. V Londýně například působí London Centre for Nanotechnology – špičkové společné pracoviště univerzit Imperial College a University College London, ve kterém se přibližně 70 kmenových vědeckých pracovníků a několik stovek spolupracujících vědců a studentů v doktorských a post doktorských programech zaměřuje na výzkum širokého spektra nanotechnologií. 

České firmy a vědecká pracoviště z oblasti nanotechnologií nejsou v Británii neznámé - např. špičkové britské university již dnes používají přístroje vyrobené v ČR, např. elektronové mikroskopy či stroj na výrobu nanovláken. 

Akce se tak uskuteční v rámci tzv. Českého týdne (22.-28.10.2018), kterým v Londýně vyvrcholí oslavy 100 let novodobé české státnosti.

V případě zájmu o bližší informace neváhejte kontaktovat obchodní oddělení velvyslanectví ČR v Londýně - ales_opatrny(@)mzv.cz.

Aleš Opatrný, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Londýně

 

Czech Nano Day (PDF, 529 KB)

Česká Nano zeď v Londýně, která čistí vzduch

Česká Nano zeď v Londýně, která čistí vzduch

S podporou partnera akce: 

Letiště Praha - Partner akce

Letiště Praha - Partner akce