english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Chatardová hostila koncert Trio Bohémo a recepci k Mezinárodnímu dni studentů

Velvyslankyně Marie Chatardová ve středu 15. listopadu hostila koncert a recepci k Mezinárodnímu dni studentů a Dni boje za svobodu a demokracii.

Mezi pozvanými byli čeští studenti studující na britských univerzitách a také čeští středoškolští a vysokoškolští učitelé působící ve Spojeném království. Hostům zahrálo mladé české hudební uskupení „Trio Bohémo“, výherci prestižního britského hudebního ocenění „The Parkhouse Award“ z roku 2021 a jedni z nejpopulárnějších českých umělců na území Spojeného království.

Na recepci dále navázala debata ke dni studentů pořádaná v kině Velvyslanectví British Czech and Slovak Association. Účastníci debaty se mohli dozvědět více o pražských studentských lídrech z listopadu 1939 a českém podílu na vzniku Mezinárodního dne studentů v roce 1941 od Dr. George Scotta a Gerry Manolas z Memorial Association for Free Czechoslvoak Veternas. Dále si mohli poslechnout osobní vzpomínky na listopad 1989 od jednoho z účastníků studentských protestů na Národní třídě profesora Jana Marka a také pohled dnešní studentské generace na odkaz Sametové revoluce od současného českého studenta King’s College London Maxima Višňovského.

 

Galerie


International Student Day Reception 2023