Cesta britské kulturní delegace za českým uměním
26.04.2017 / 15:41 | Aktualizováno: 02.05.2017 / 16:35
Velvyslanectví České republiky v Londýně zorganizovalo v rámci svého programu veřejné diplomacie „Czech Republic 100“ ve dnech 10.–14. dubna 2017 cestu kulturní delegace vybraných britských osobností do České republiky. Delegace navštívila řadu významných českých ateliérů a umělců v Praze, Českém Krumlově a Brně.
Členy delegace tvořili pan Jonathan Watkins, ředitel Ikon Gallery Birmingham, paní Megan Piperová, ředitelka Piper Gallery London, paní Susan Mooreová, novinářka The Financial Times a pan Matthew Stephenson, nezávislý umělecký konzultant a bývalý ředitel pobočky Christie's Moscow. Doprovod tvořil pan Miroslav Ambroz, historik umění a pan Vladimír Kokolia, malíř a profesor Akademie výtvarných umění v Praze.
Delegace navštívila řadu významných českých ateliérů a umělců, mezi jinými například Národní galerii v Praze, výstavu Jakuba Špaňhela v J&T Bank Praha, výstavu Jana Bolfa v Galerii Václava Špály, výstavu Františka Skály ve Valdštejnské jízdárně, ateliér Daniela Pitína v Praze, výstavu Pavla Brázdy v Egon Schiele Art Centru v Českém Krumlově a vilu Tugenhadt a výstavu Milana Grygara v Brně. Paní Susan Mooreová během návštěvy Prahy udělala rozhovor s malířem a grafikem Pavlem Brázdou pro The Financial Times, který vyjde v hlavní sobotní kulturní příloze tohoto deníku.
Na cestu britské kulturní delegace do České republiky naváže výstava Pavla Brázdy, kterou v rámci programu „Czech Republic 100“ velvyslanectví České republiky v Londýně zorganizuje 1. června 2017 v Birminghamu.

Delegace na výstavě Vladimíra Kokolii v Brně (zleva Matthew Stephenson, Megan Piperová, Vladimír Kokolia, Susan Mooreová, Miroslav Ambroz) Členové delegace na návštěvě v ateliéru Daniela Pitína v Praze
Společné foto s Františkem Skálou na jeho výstavě ve Valdštejnské jízdárně v Praze
Výklad prof. Vladimíra Kokolii v Domu Fotografie v Praze