english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CERGE-EI
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Londýně se uskutečnil druhý ročník konference "The Price of War"

Ve středu 2. listopadu se v Londýně konal druhý ročník konference “The Price of War: Understanding Conflict Economics in a Volatile World”.

Jejími pořadateli byly CERGE-EI Foundation a on-line news portál REACTION, partnery poté například Velvyslanectví České republiky v Londýně, České centrum Londýn nebo česká sklářská společnost Lasvit. Hlavním cílem prestižně obsazené konference bylo nabídnout multidisciplinární pohled na současnou geopolitickou situaci a vzrůstající globální výzvy, zejména ve vztahu k ruské agresi na Ukrajině, ale také současné krizi v Izraeli.

Konferenci zahájila velvyslankyně Marie Chatardová a zakladatel CERGE-EI, ekonom Columbia University profesor Jan Švejnar, který poté zasedl i v jednom z panelů. Mezi mluvčími se pak dále objevili například profesor Peter Frankopan z Oxford University, bývalý velvyslankyně Spojeného království na Ukrajině Melinda Simmons DCMG, profesorka Beata Javorcik z EBRD, bývalý šéf CIA generál David Patreaus, profesor Yuriy Gorodinchenko z University of California, Berkeley nebo profesor Sir Lawrence Freedman, emeritní profesor War Studies na King’s College London.

 

Galerie


The Price of War 2023 Symposium