english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky pro vstup osob do České republiky

S ohledem na vývoj pandemie ve světě a obavy ze šíření nových mutací koronaviru jsou pravidla pro návrat do České republiky upravena formou průběžně aktualizovaných Ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR.

PODROBNÉ INFORMACE, A TO I K CESTÁM DO JINÝCH ZEMÍ, NALEZNETE NA WEBOVÉ STRÁNCE MINISTERSTVA ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ ČR ZDE.

Od 27.prosince 2021 dochází ke zpřísnění podmínek pro vstup cizinců do České republiky.
Před vstupem do České republiky budou muset cizinci, kteří jsou jinak oprávněni ke vstupu do ČR, disponovat negativním PCR testem, a to i očkované osoby a osoby po prodělaném onemocnění covid-19. Tato povinnost platí pro příjezdy ze všech zemí bez ohledu na míru rizika nákazy. Neočkované osoby nebo osoby, které covid-19 v posledních šesti měsících neprodělaly, pak musí absolvovat další PCR po příjezdu na území České republiky v rozmezí mezi 5.-7. dnem.

Výjimka z obou nových povinností platí pro osoby očkované posilovací dávkou (booster), pro děti do 12 let a pro děti mezi 12-18 let, které jsou plně očkované (bez boosteru). Další výjimky jsou stanoveny ochranným opatřením.
 

Silvestrovské oslavy:
Pro období od 30. prosince 2021 do 1. ledna 2022 jsou stanoveny přísnější podmínky pro krátkodobé cesty (do 24 hodin) do České republiky s cílem omezit příjezdy za účelem oslav příchodu nového roku. Pro cesty do ČR v tomto období bude nutné absolvovat PCR test již před příjezdem, výjimku mají pouze osoby očkované třetí posilující dávkou.
 

Výše uvedené změny neplatí pro občany ČR a cizince trvale nebo dlouhodobě pobývající v ČR, ti se řídí stávajícími pravidly pro vstup. Nadále platí, že při příjezdu hromadným dopravním prostředkem lze před vstupem na území České republiky namísto výsledkem PCR testu disponovat pouze výsledkem antigenního testu a v případě příjezdu individuální dopravou (autem) není testování před příjezdem vyžadováno. Očkovaní se testovat nemusejí.

V současné době platné ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR naleznete zde.

  • S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku Ministerstva zdravotnictví ČR ke koronaviru 1221.
    Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

Spojené království je v seznamu zemí zařazena do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená barva). Aktuální informace o oprávnění ke vstupu na území ČR a podmínky pro vstup na území ČR jsou k dispozici na webové stránce Ministerstva vnitra ČR: https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx

  • Pokud potřebujete další inforamace nebo upřesnění, sdělujeme, že MV ČR má pro tento účel zřízené informační linky. Informační linky zodpovídají pouze dotazy v souvislosti s podmínkami vstupu na území ČR. Informace jsou poskytovány v češtině i v angličtině. Žádosti o individuální výjimky pro vstup na území nebudou zodpovídány, MV individuální výjimky ke vstupu neuděluje.

    Telefonní linka: +420 974 801 801, provozní doba Po - Čt: 8:00 - 16:00 a Pá: 8:00 - 12:00
    Emailová linka: cestovani.covid19@mvcr.cz
  • Informační centrum MZV ČR pro cesty do zahraničí: + 420 222 264 222, provozní doba: Po-Pá 8.00 – 16.00

Příjezdový formulář pro ČR

Odběrové centrum na Letišti Václava Havla v Praze

Seznam odběrových míst v ČR