english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: FCDO
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezident Petr Pavel navštívil Londýn při příležitosti korunovace Jeho Veličenstva krále Karla III.

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou navštívili při příležitosti korunovace Jeho Veličenstva britského krále Karla III. ve dnech 5. - 6. května Londýn.

Prezident Pavel v Londýně zavítal do své alma mater, Royal College of Defense Studies, kde přednesl přednášku před aulou zaplněnou profesory a současnými i bývalými studenty univerzity. Navštívil také budovu Porchester Gate na Bayswater Road, ve které během druhé světové války sídlilia Československá exilová vojenská rozvědka a kde byla také naplánována operace Anthropoid.

Prezident a první dáma se dále v budově Velvyslanectví zúčastnili recepce s účastníky projektu "Děti hrdinů, tedy potomky československých vojáků z druhé světové války a v československé restauraci "Bohemia house" se v neformálním prostředí setkali s krajany a českými studenty studijícími v Británii.

V souvislosti s korunovací se prezidentský pár zúčastnil recepce v Buckinghamském paláci, kde měli prezident s první dámou možnost pohovořit s Jeho Veličenstva králem Karlem III., vévodou z Edinburghu Princem Edwardem a také řadou zahraničních státníků, v sobotu ráno se pak zúčastnili samotné korunovace konané tradičně ve Westminsterksém opatství. Návštěvu Spojeného království zakončil na vojenském hřbitově v Brookwoodu, kde uctili památku československých vojáků z druhé světové války.

Galerie


President Pavel in London May 2023