česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: zu lima
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká kultura se připomněla v Limě i v listopadu

Na rezidenci českého velvyslance se v uplynulých dnech konaly 2 kulturní akce – promítání filmu Zátopek a koncert studentského saxofonového kvarteta Saxture z Universidad Nacional de Música. Pozvaným hostům byl tak na jedné straně připomenut slavný československý sportovec a na druhé straně Velvyslanectví ČR podpořilo začínající peruánské umělce.

V komorním prostředí rezidence velvyslance České republiky se v uplynulých dnech uskutečnily dvě rozdílné kulturní akce.

Film Zátopek režiséra Davida Ondříčka seznámil pozvané s profesionálním a osobním životem vynikajícího československého sportovce a jednoho z nejlepších běžců historie, Emila Zátopka. Pro některé z hostů to bylo jen rozšíření znalostí, pro jiné naprostá novinka.

Velvyslanectví dlouhodobě spolupracuje s Universidad Nacional de Música. V letošním roce došlo k prohloubení vzájemných vztahů, kdy ambasáda nabídla zprostředkování vystoupení studentům vyšších ročníků. V květnu tak s podporou radnice městské části Miraflores mohl v Kulturním centru Ricardo Palma vystoupit dechový kvintet Granda. V říjnu, v rámci Představení české kultury v Goethe-Institutu, vystoupil saxofonový kvartet Saxture. Stejné hudební těleso předneslo v netradičním aranžmá hymny během recepce ke státnímu svátku a představilo se také před několika dny na rezidenci českého velvyslance. Závěrečná Škoda lásky zvedla ze židle i prezidenta Asociace Čechů a Slováků v Peru, který vyzval k tanci svoji manželku. O všechny koncerty byl velký zájem.

Škola velice oceňuje podporu zastupitelského úřadu v Limě. Studenti tak získají větší jistotu ve vystupování na veřejnosti a učí se pohybovat ve společnosti. Velvyslanectví ČR i Univerzita mají zájem pokračovat ve spolupráci i v příštím roce.

Akce současně připomněla události 17. listopadu.

 

Video: Koncert SAXTURE

foto

foto

Embajador Josef Hlobil

Embajador Josef Hlobil

foto

foto

foto

foto