Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

EYD
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výtvarná soutěž pro děti ve věku 6-14 let v rámci Evropského roku pro rozvoj 2015

 

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (MZV) ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou (ČRA) vyhlašuje v rámci Evropského roku pro rozvoj 2015 (EYD2015) výtvarnou soutěž pro děti a mládež ve věku 6 - 14 let na téma „Jak budou rozvojové země vypadat po roce 2030?“

Soutěž se uskuteční v rámci Evropského roku pro rozvoj 2015 ve všech členských státech Visegrádské skupiny (Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko). Evropská unie je kolektivně největším světovým poskytovatelem zahraniční rozvojové spolupráce. Hlavním cílem Evropského roku pro rozvoj 2015 je zvyšovat povědomí a zájem občanů EU o zahraniční rozvojovou spolupráci realizovanou jak Evropskou unií, tak jejími členskými státy včetně České republiky. V rámci Evropského roku pro rozvoj 2015 jsou občanům prostřednictvím řady aktivit představovány konkrétní výsledky rozvojových projektů financovaných EU, které přispívají ke zvyšování celkové hospodářské, sociální a politické stability v partnerských zemích.

O vítězích výtvarné soutěže rozhodne hodnotící komise složená ze zástupců MZV a ČRA. Autoři prvních pěti vybraných příspěvků obdrží věcné ceny z rukou představitele Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Českého rozvojového dne, který se uskuteční v polovině září 2015 v parku na Kampě v centru Prahy jako vlajková loď Evropského roku pro rozvoj 2015.

Vítězné výtvarné práce z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska budou vystaveny zároveň ve všech těchto zemích. U nás budou pro širokou veřejnost vystaveny ve spolupráci s magistrátem města Plzně, Evropského města kultury 2015, a v dalším českém městě. Následně mohou být fotografie využity MZV či ČRA pro propagaci rozvojové spolupráce ČR (např. zařazením do kalendáře či výstavy).

Komise bude hodnotit tyto charakteristiky zaslaných příspěvků:

  • Originalita ztvárnění soutěžního tématu

  • Zachycení tématu a informační hodnota výtvarné práce

  • Celkový dojem

 

Své příspěvky zasílejte spolu s vašimi údaji (jméno a příjmení, věk, kontaktní adresa, e-mail a telefonní spojení rodiče nebo zákonného zástupce) do pátku 21. srpna 2015 na adresu:

Odbor rozvojové spolupráce a humanitární pomoci – Značka SOUTĚŽ

Ministerstvo zahraničních věcí ČR,

Loretánské náměstí 5, 118 00 Praha 1

 

Případné dotazy směřujte e-mailem na adresu soutez@mzv.cz.

Podrobná pravidla naleznete v PDF souboru ke stažení zde.

.