Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

16. zasedání první platformy Východního partnerství věnované demokracii, dobrému vládnutí a stabilitě, Brusel 5. 12. 2016

Kdy: 05.12.2016 , Kde: Brusel

Dne 5. prosince 2016 se v Bruselu uskutečnilo 16. zasedání první platformy Východního partnerství věnované demokracii, dobrému vládnutí a stabilitě. Hlavními tématy byla implementační zpráva za rok 2016, výhled do dalšího summitu v roce 2017, podpora lokální a regionální demokracie a posílení publicity EU.

Z jednání bylo patrné, že v nadcházejícím období budou důležitými tématy panel k reformě veřejné správy, nově zřízený panel k vládě práva a publicita VP spolu s komunikační strategií. Mezi členskými státy EU je patrná diferenciace, pokud jde o podporu Východního partnerství. Jasnou podporu politice Východního partnerství vyjadřovali především „usual suspects“, tedy Švédsko, Polsko, ČR či Estonsko. Zástupce ČR využil této příležitosti k prezentaci aktivit ČR v rámci panelu k reformě veřejné správy a je potěšitelné, že zájem o spolupráci s ČR vyjádřili představitelé Estonska, Německa či Výboru regionů.

.