Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diskusní setkání zástupců plánovacích a strategických odborů MZV členských států EU a strategického oddělení ESVČ, Brusel 8.–9. 12. 2016

Kdy: 08.12.2016 - 09.12.2016 , Kde: Brusel

Ve dnech 8.–9. 12. 2016 proběhlo v Bruselu pravidelné diskusní setkání zástupců plánovacích a strategických odborů MZV členských států EU a strategického oddělení ESVČ. Zastřešujícím tématem byla otázka budoucnosti světového mnohostranného systému.

Ve dnech 8.–9. 12. 2016 proběhlo v Bruselu pravidelné diskusní setkání zástupců plánovacích a strategických odborů MZV členských států EU a strategického oddělení ESVČ. Zastřešujícím tématem byla otázka budoucnosti světového mnohostranného systému. V první části byly předmětem diskuse vyhlídky mezinárodního bezpečnostního řádu postaveného na OSN. Druhá část se věnovala alternativním formám mezinárodního uspořádání (bi-, mini-, plurilateralismus) i zapojení nestátních aktérů. Závěrečný blok se zaměřil na budoucnost mnohostranných dohod o volném obchodu a liberalizaci investičních režimů. Samostatným bodem byla uzavřená večeře s politologem Ivanem Krastevem, který pronesl přednášku zaměřenou na motiv pokrytectví v populistickém diskursu.

přílohy

Budova ESVA 205 kB jpg (Obrázek / Fotka) 22.12.2016

.