Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Den otevřených dveří na Ministerstvu zahraničních věcí přilákal tisíce návštěvníků
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Den otevřených dveří na Ministerstvu zahraničních věcí přilákal tisíce návštěvníků

 

V sobotu 15. června 2024 se v sídle Ministerstva zahraničních věcí uskutečnil Den otevřených dveří. Letos byl poprvé pro návštěvníky připraven i bohatý program na zahradě. Akce přilákala tisíce návštěvníků, kteří měli jedinečnou příležitost nahlédnout do prostor historické budovy Černínského paláce a na zahradě se seznámit s prací českých diplomatů.

 

Návštěvníci mohli nahlédnout do nejzajímavějších prostorů Černínského paláce, včetně bytu Jana Masaryka. V Černínském paláci byl k vidění i historický vůz AERO 50, kterým jezdil prezident Edvard Beneš během svého exilu v Londýně.

Na přilehlé zahradě Černínského paláce byly pro návštěvníky připraveny stánky, kde s diplomaty diskutovali o důležitých otázkách zahraniční politiky. Program zpestřila vystoupení zástupců ministerstva na pódiu, výstavy a soutěže nejen pro děti. V Kaňkově pavilonu si pak zájemci mohli zahrát počítačové hry.

Kromě Ministerstva zahraničních věcí se programu na zahradě zúčastnili také zástupci z Europea, Zastoupení Evropské komise v ČR, české kanceláře OSN a Rádia Svobodná Evropa.

Akci si nenechal ujít ani ministr Jan Lipavský, který přivítal první návštěvníky Dne otevřených dveří. V poledne pak přijal skupinu studentů z celého Česka, kteří zvítězili v Diplomatickém kvízu. Studenti se do soutěže zapojili během  přednášek z cyklu Diplomaté na cestách, které ministerstvo zahraničí pořádá na školách v celé zemi.

Celkem na Den otevřených dveří do Černínského paláce přišlo 3230 návštěvníků, na zahradě k nim přibyly stovky dalších.

.