Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Trojka EU – Ukrajina

 

Ve čtvrtek 5. února 2009 se v Praze uskutečnilo zasedání Trojky Evropské unie s Ukrajinou na ministerské úrovni. Diskutovány byly otázky vztahů EU - Ukrajiny, zhodnocení situace na Ukrajině a další aktuální regionální a mezinárodní otázky.

Zasedání se zúčastnili předseda rady ministrů zahraničních věcí EU Karel Schwarzenberg, členka Evropské komise odpovědná za vnější vztahy a Evropskou politiku sousedství Benita Ferrero-Waldner a Helga Schmid, ředitelka politické divize GS Rady EU. Ukrajinskou delegaci vedl ministr zahraničních věcí Ukrajiny Volodymyr Ogryzko. Pozvání rovněž přijal ministr zahraničních věcí Švédska - následné předsednické země, Carl Bildt.

V rámci zasedání byly diskutovány otázky vztahů EU - Ukrajiny, zhodnocení situace na Ukrajině a další aktuální regionální a mezinárodní otázky - východní partnerství, energetika, Rusko, Gruzie a Bělorusko.

Ministr Schwarzenberg a účastníci jednání EU - Ukrajina

  • Záznam tiskové konference (originální záznam)
    (3,2 MB, mp3)
  • Záznam tiskové konference (verze tlumočená do angličtiny)
    (3,2 MB, mp3)

přílohy

Asset #309976:_2009_02_05_Troika_EU_Ukraina_CZ - com.etnetera.jnp.data.GenericFileDataAsset #309978:_2009_02_05_Troika_EU_Ukraina_EN - com.etnetera.jnp.data.GenericFileData
.