Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

V Černínském paláci začala Konference ekonomických diplomatů
Foto: mzvcr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Černínském paláci začala Konference ekonomických diplomatů

 

Každoroční konference ekonomických diplomatů a ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade a CzechInvest začala na Ministerstvu zahraničních věcí ČR 24. června 2019. Konferenci zahájil předseda vlády Andrej Babiš, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Odborné panely se zaměřily a rozvojovou spolupráci, výhled české ekonomiky i spolupráci státu a podnikatelských reprezentací. Součástí konference jsou i individuální konzultace s firmami, které proběhnou ve středu a ve čtvrtek 26. a 27. června 2019.

Konferenci zahájil předseda vlády Andrej Babiš, který mimo jiné zdůraznil důležitost Evropské unie a vnitřního trhu pro Českou republiku. Ministr zahraničních věcí poděkoval všem ekonomickým diplomatům za skvělou práci a ocenil jejich obrovské nasazení. Důkazem jejich práce je i výborné hodnocení od podnikatelů, průměrné hodnocení služeb ambasád je 1,05. „To je důkazem toho, že podnikatelé jsou s naší prací spokojení a je to skvělá zpětná vazba i pro celou ekonomickou diplomacii,“ řekl Tomáš Petříček na závěr svého vystoupení.

Zdůraznil také, že nejen ministerstvo zahraničních věcí, ale i celá vláda vnímají ekonomickou diplomacii jako jednu z klíčových priorit pro rozvoj naší země, což je znát i na četných zahraničních cestách s českými podnikateli.

V každoročním hodnocení ambasád skončilo 80 % úřadů se známkou výborné či velmi dobré. Bylo zpracováno 1459 firemních dotazů a 540 individuálních služeb. V rámci projektů ekonomické diplomacie PROPED, které tvoří outgoingové a incomingové mise a do kterých přispívá více resortů, bylo za rok 2018 připraveno celkem 275 projektů a pro letošek dokonce 314.

Na konferenci mimo vládních představitelů a představitelů resortů vystoupili i prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, přední čeští ekonomové a zástupci českých firem. Diskuze se týkala vývoji zahraničních obchodu, nástrojů státní podpory exportu, ale také aktuální situace na trhu práce.

Konference ekonomických diplomatů a ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade a CzechInvest se koná tradičně vždy poslední červnový týden. Její součástí jsou i individuální konzultace s firmami, které se uskuteční ve středu a čtvrtek 25. a 26. června 2019 v areálu PVA Letňany.

V Černínském paláci začala Konference ekonomických diplomatů

V Černínském paláci začala Konference ekonomických diplomatů

.