Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Kryl se setkal s předsedou vlády Republiky Mali
Foto: © MFA Mali
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tomáš Kryl se setkal s předsedou vlády Republiky Mali

 

Předseda vlády Republiky Mali Soumeylou Boubèye Maïga přijal 15. listopadu 2018 v Bamaku náměstka ministra zahraničních věcí pro řízení sekce ekonomicko-provozní Tomáše Kryla. Poděkoval mu za zapojení ČR do stabilizace zemí Sahelu, které čelí bezpečnostním hrozbám a potýkají se s neuspokojivou ekonomickou a sociální situací.

Náměstek Kryl seznámil premiéra s rozhodnutím české vlády otevřít počátkem příštího roku zastupitelský úřad v Bamaku. Informoval rovněž o podstatném navýšení počtu českých vojáků v misích v Mali. Přítomnost zastupitelského úřadu v Mali navíc umožní efektivní realizaci humanitárně-rozvojových aktivit.

Dle maliského premiéra se jižní hranice Evropy nachází v Sahelu, a proto je v zájmu celé Evropy přispět k její ochraně. Premiér Maïga vyjádřil přesvědčení, že český zastupitelský úřad posílí vzájemnou spolupráci nejen v bezpečnostní oblasti, ale přinese také nové podněty pro zvýšení obchodní výměny, otevře prostor pro kulturní výměnu a umožní četnější kontakty mezi studenty a akademickými pracovníky.

 

.