Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

ČR na jednání OSN o udržitelném rozvoji.
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR na jednání OSN o udržitelném rozvoji

 

Delegace ČR v čele s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou se zúčastnila zasedání Politického fóra na vysoké úrovni OSN pro udržitelný rozvoj. Jednání, které se každoročně koná pod záštitou rady OSN ECOSOC, bylo věnováno naplňování Cílů udržitelného rozvoje a proběhlo ve dnech 9. – 18. července 2018 v New Yorku.

Letošní zasedání Politického fóra na vysoké úrovni OSN pro udržitelný rozvoj (High-Level Political Forum on Sustainable Development) , které je nejvýznamnější mezinárodní platformou pro tuto oblast, bylo věnováno zejména roli ochrany životního prostředí pro udržitelný rozvoj. Delegace států OSN diskutovaly např. o významu biologické rozmanitosti, dostupnosti zdrojů pitné vody či odpovědné výroby a spotřeby pro rozvoj společnosti. ČR představila své zkušenosti s ochranou přírody a aktuálních opatřeních vlády na zadržování vody v krajině, využívání srážkové vody a recyklaci druhotných surovin. Zdůraznila také důležitou roli participace veřejnosti pro dosažení udržitelného rozvoje společnosti.  

Zasedání Politického fóra se koná jednou ročně a jeho hlavním úkolem je koordinovat a monitorovat implementaci Cílů udržitelného rozvoje. Zasedání se koná pod záštitou Hospodářské a sociální rady OSN, které v současné době předsedá Česká republika, zastoupená stálou představitelkou ČR při OSN velvyslankyní Marie Chatardovou.

.