Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek navštíví ve dnech 19.–23. července 2016 USA

Kdy: 19.07.2016 - 23.07.2016 , Kde: USA

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se během své návštěvy USA zúčastní Ekonomické a sociální rady OSN (ECOSOC), Dárcovské konference pro Irák a zasedání Globální koalice proti ISIL.
 

Ministr Zaorálek bude 19. července 2016 v New Yorku přijat generálním tajemníkem OSN Ban Ki-moonem a v rámci Ekonomické a sociální rady OSN (ECOSOC) se s národním projevem zúčastní Politického fóra na vysoké úrovni k udržitelnému rozvoji. Během návštěvy sídla OSN podepíše Mezinárodní úmluvu o ochraně všech osob před nuceným zmizením.

Dne 20. července 2016 se ve Washingtonu, DC, zúčastní Dárcovské konference pro Irák, na niž byla ČR pozvána jako tradiční donor a aktivní člen Stabilizační skupiny Globální koalice proti ISIL.  Dále 21. července bude účasten zasedání Globální koalice proti ISIL k problematice globálního potírání teroristické skupiny se zvláštním zaměřením na stabilizaci Iráku, Sýrie a Libye.

Na závěr své návštěvy bude ministr Zaorálek 22. července 2016 hostem think tanku German Marshall Fund of the United States, kde přednese projev k otázce nedávného referenda o brexitu.

.