Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mediální trénink juniorních diplomatů v Českém rozhlase

 

Juniorní diplomaté MZV ČR si 25.2. 2014 vyzkoušeli v rámci tréninku mediálních dovedností interview v Českém rozhlase.

Diplomatická akademie MZV dlouhodobě spolupracuje při mediálním výcviku českých juniorních diplomatů se zahraniční redakcí Českého rozhlasu. 25.2. 2014 měli mladí posluchači Diplomatické akademie opět možnost vyzkoušet si interview v rozhlase s vedoucím zahraničních redakce Pavlem Novákem. Ačkoliv se jednalo pouze o simulaci a interview nebyla vysílána živě, mladí diplomaté museli reagovat na otázky stejně, jako je tomu ve skutečném vysílání. 

K navození reálné situace přispěly i prostory studia Českého rozhlasu, kde se rozhovory natáčí, i otázky Pavla Nováka související s českou zahraniční politikou. Témata simulace se zaměřovala na oblasti, na které se mladí diplomaté specializují: například bylo třeba obhájit chování vojáků české mise v Mali, priority ekonomické diplomacie, hygienické standardy masa importovaného do Ruské federace, či české generátory ve Venezuele. Diplomaté měli následně možnost s  vedoucím zahraniční redakce jednotlivá vystoupení diskutovat a vyslechnout si rady, aby byl jejich výkon stoprocentní ve chvíli, kde se červené světlo „On air“  jednou rozsvítí doopravdy.

Trénink mediálních dovedností je nedílnou součástí teoretické přípravy, kterou mladí čeští diplomaté absolvují v rámci studia na Diplomatické akademii MZV. Juniorní diplomaté zařazení tohoto praktického výcviku do studijního programu Diplomatické akademie tradičně velmi oceňují, protože je vystaví velmi reálné situaci, se kterou se bezpochyby během svého profesního života v české diplomacii mnohokrát setkají.

.