Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Jan Lipavský
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Lipavský se zúčastní ministerského jednání EU-GCC v Maskatu

(Archivní článek, platnost skončena 09.10.2023 / 14:00.)

Kdy: 09.10.2023 - 10.10.2023 , Kde: Maskat, Omán

Ministr Lipavský se 9. a 10. října zúčastní v ománském Maskatu ministerského jednání Evropské unie a Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu (Gulf Cooperation Council, GCC).

Na programu jednání bude debata o dalším prohloubení strategické spolupráce mezi EU a GCC, dále regionální bezpečnost a možnosti deeskalace konfliktů. Ministři projednají otázky klimatických změn a přípravy klimatického summitu COP28, který se letos uskuteční v Dubaji. Část programu se bude věnovat možné spolupráci při realizování projektů humanitární a rozvojové asistence. Český ministr vystoupí v rámci bloku o regionální bezpečnosti s příspěvkem k ruské agresi na Ukrajině a proběhne i schůzka se saúdským ministrem princem Faisalem bin Farhanem.

 

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský poskytne před odletem na zahraniční cestu tiskový briefing, který se uskuteční v pondělí 9. října 2023 od 14:15 na letišti ve Kbelích.


Informace pro média:

13.15 hod                   příchod médií na letiště Kbely

14.15 hod                 tiskový briefing

 

Účast výhradně po předchozí akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon, číslo občanského průkazu), zaslané nejpozději do čtvrtka 5. října 2023 do 16:00 hod na e-mail nikola_nekvindova@mzv.cz

Při akreditaci, prosím, uvádět číslo OP a v případě, že chcete v areálu parkovat, tak i SPZ vozu.

.