Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác
Foto: © Tiskový odbor
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vybraná pravidla silničního provozu pro cizince

 

Platforma Vize 0, Autoklub ČR a Policie ČR vytvořily informační leták pro zahraniční účastníky silničního provozu. Obsahuje základní pravidla silničního provozu.
Leták je k dispozici v elektronické podobě, na vybraných čerpacích stanicích a v některých autopůjčovnách bude též v podobě papírové.

Česká republika je vyhledávanou turistickou destinací, navíc je pro řadu motoristů významnou tranzitní zemí. A tak není divu, že řidiči s cizí státní příslušností zaviní ročně na našem území několik tisíc nehod, při nichž několik desítek osob zemře a více než tisícovka účastníků silničního provozu je zraněna.
 
Jednou z příčin nehodovosti cizinců je dozajista i nedostatečná znalost českých pravidel silničního provozu. Pro lepší informovanost zahraničních řidičů proto Platforma Vize 0, Autoklub ČR a Policie ČR připravily přehled nejdůležitějších pravidel provozu na našem území. Informační materiál je zpracován ve formě letáku, a to v anglické a německé verzi. Bude k dispozici v elektronické a také papírové podobě, ke stažení bude na webových stránkách Platformy Vize 0 (www.platformavize0.cz ) a Autoklubu ČR (www.autoklub.cz).  
 
Zahraniční řidiči budou mít k dispozici informační leták také na vybraných čerpacích stanicích či v některých autopůjčovnách. O této kampani budou informováni rovněž FIA (Mezinárodní automobilová federace), členové mezinárodní organizace TISPOL (sdružuje služby dopravní policie evropských států) a Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism. Vytvořený informační materiál rádi bezplatně poskytneme i dalším subjektům.
 
Informační letáky v angličtině, němčině a také češtině najdete v příloze.
 
Bližší informace podají:
 
Roman Budský                                                        
Platforma Vize nula                                                    
tel.: 776 195 576                                                        
e-mail:
budsky.roman@volny.cz                                

Libor Budina
Autoklub České republiky
tel.: 727 901 494
e-mail:
budina@autoklub.cz

přílohy

Pravidla_Provozu_CZ_2021 310 kB pdf (Acrobat dokument) 14.9.2021

Pravidla_Provozu_DE_2021 324 kB pdf (Acrobat dokument) 14.9.2021

Pravidla_Provozu_EN_2021 322 kB pdf (Acrobat dokument) 14.9.2021

Pravidla_Provozu_PL_2021 324 kB pdf (Acrobat dokument) 14.9.2021

.