Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Myanmar západ slunce
Myanmar Myanmar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Pro vstup je vyžadováno kompletní očkování očkování proti Covid-19, ukončené nejméně 14 dnů před vstupem do země. Jsou uznávány následující vakcíny:

•             CoronaVac (Sinovac Biotech)

•             Astra Zeneca/Covishield

•             Comirnaty/Pfitzer

•             Janssen/Johnson & Johnson

•             Moderna

•             Sinopharm/COVILO/BIBP-CorV (Beijing Institute of Biological Products)

•             Sputnik V a Sputnik Light

•             Covaxin (Bharat Biotech)

•             Myancopharm (myanmarsko-čínská vakcína).

Od 15. 6. se plně vakcinovaní cestující nemusí prokazovat negativním PCR testem.

Pro částečně vakcinované či nevakcinované platí povinnost předložit potvrzení
o negativním PCR testu, který byl proveden nejvýše 48 hodin před příletem do Myanmaru. Pro všechny cestující bez rozdílu platí povinnost předložit zakoupené zdravotní pojištění proti Covid-19 pořízené u Myanma Insurance. Vytištěnými kopiemi výše uvedených potvrzení je třeba se prokázat na odletu (při odbavení), jakož i při příletu do Myanmaru. Na palubě letadel mířících do Rangúnu jsou distribuovány formuláře zdravotního prohlášení a žádanky na antigenní testy na Covid-19, které je třeba po příletu odevzdat přítomným zdravotnickým pracovníkům. Následně je na letišti každému cestujícímu proveden antigenní test, cena je 15.000 MMK, peníze je možné si vyměnit ve směnárně na místě. Výsledek testu má být oznámen během 60 minut. Je-li test negativní, může cestující opustit letiště a pokračovat v cestě. Jestliže je test pozitivní, cestující je izolován a převezen k léčení do vládou určeného zdravotnického zařízení, léčebného centra či na hotel.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.