Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Namibie panorama
Namibie Namibie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


K cestě do Namibie potřebují držitelé cestovního pasu ČR vízum. Mezinárodní letiště Hosea Kutako ve Windhoeku standardně odbavuje mezinárodní lety, je zde možnost získat vstupní turistické vízum. Cestuje-li nezletilá osoba v doprovodu pouze jednoho rodiče či cizí osoby, je potřeba souhlasný dopis druhého (obou) rodiče a kopie jeho CP/OP a rodný list dítěte (možno v kopii, nejlépe v přeložený do EN a ověřený).

Doporučujeme zapsat se do systému MZV DROZD.

Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Namibie, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Kontaktní úřad Namibie pro ČR:

Embassy of the Republic of Namibia
Reichsstrasse 17
D-14052  Berlin
Federal Republic of Germany
Tel: +4930 254 09531
Fax:
www.namibia-botschaft.de/index.php/konsular

e-mail pro veřejnost: visa@namibia-botschaft.de

O víza lze rovněž požádat prostřednictvím Honorárního konzulátu Namibijské republiky v Praze (adresa: Palackého 715/15, 110 00 Praha 1), který je sběrným místem pro příjem žádostí o víza do Namibie, a následně výdejním místem pro udělená víza. Více informací o vízech naleznete na http://csnk.cz/honorarni-konzulat/.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.