Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Mosambik pobřeží
Mosambik Mosambik
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Mosambické vízum lze obdržet na kterémkoli zastupitelském úřadě Mosambiku. Byly však zaznamenány případy, kdy byly na některých afrických zastupitelských úřadech od českých občanů vyžadovány neúměrně vysoké finanční záruky. Doporučuje se proto zajištění víz na Velvyslanectví Mosambiku v Berlíně konzulárně příslušném pro ČR:

Botschaft von Mosambik
Strom Strasse 47
10551 Berlín
tel.: +49 30 39876500
fax: +49 30 39876503

V únoru 2017 mozambická vláda oznámila, že se rozšiřuje počet hraničních přechodů, na kterých je možné obdržet vízum přímo na hranici. Jde o turistické vízum za poplatek (cca 50,- USD) a platné na 30 dní. Ačkoliv toto opatření již funguje v praxi, doporučujeme ověřit před cestou u zastupitelského úřadu Mosambické republiky, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Zde uvádíme hlavní hraniční přechody (nejde o vyčerpávající výčet), které vydávají biometrická víza na hranicích - Maputo Airport, Inhambane Airport, Vilankulo Airport, Beira Airport, Tete Airport, Nampula Airport, Nacala Airport, Pempa Airport.

Doklad o očkování proti žluté zimnici (mezinárodní očkovací průkaz) se vyžaduje při vstupu do země u cestovatelů, kteří cestují ze země, kde se vyskytuje žlutá zimnice (nebo takovou zemi v nedávné minulosti navštívili).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.