Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velká Británie: aktuální informace k cestám

 

(Archivní článek, platnost skončena 29.07.2021 / 08:45.)

Anglie od 5. ledna 2021 vyhlásila několikatýdenní lockdown. Cesta do Spojeného království bude umožněna pouze těm osobám, které mohou prokázat některý z platných důvodů k cestování (zdravotní důvody, práce, vzdělání, péče o blízké osoby). Vlastní verzi lockdownu zavedlo již od 4. 1. 2021 Skotsko. Dále upozorňujeme, že Spojené království v nejbližších dnech zavede povinnost mít po příjezdu do země negativní test na koronavirus.

S ohledem na lockdown v Anglii, v rámci kterého je možné přicestovat jen z velmi omezených, zákonem daných důvodů, postupně komerční dopravci ruší přímé lety mezi ČR a Velkou Británií. Poslední let je (zatím stále) vypsán na neděli 10. ledna. Mezi 11. a 31. lednem v tuto chvíli není plánován žádný přímý let.

Autobusová přeprava ČR-Velká Británie zatím nadále zůstává v provozu. Pozemní nákladní přeprava i přeprava osob ve směru Velká Británie – Francie je umožněna a to jak mezi trajektovými terminály v Doveru a Calais, tak na železniční lince Folkestone-Calais.

Předpokladem k umožnění přepravy na britské straně je negativní test na koronavirus včetně jeho nové mutace pro všechny přepravované osoby, ne starší než 72 hodin. Více informací na webu Velvyslanectví ČR v Londýně.
 

.