Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slovensko: Aktuální informace

 

(Archivní článek, platnost skončena 29.07.2021 / 09:45.)

Osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky se musejí prokázat negativním antigenovým nebo RT-PCR testem na onemocnění COVID-19 ne starším 72 hodin; v případě příjezdu bez testu je nutno se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice, nastoupit domácí karanténu a nejdříve  8. den se nechat otestovat.
Od 17.2.2021 je nutno se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice, nastoupit domácí karanténu a nejdříve  8. den se nechat otestovat.

 

Formuláře e-hranice 

Výjimky:
Úplná výjimka z povinnosti negativního testu, registrace i karantény platí i nadále pro tranzit či řidiče mezinárodní dopravy.  

Přeshraniční pracovníci, studenti, umělci aj. mohou přijet bez registrace a karantény, musí mít ale při příjezdu negativní test ne starší 14 dnů (do 16.2.2021) nebo ne starší 7 dnů (od 17.2.2021); použít lze antigenový i PCR test.

Na Slovensku platí tzv. COVID automat, který dělí slovenské okresy pro čtyř stupňů v závislosti na epidemiologické situaci  a pro tyto stupně stanoví omezení volného pohybu (dle účelu jsou některé cesty možné bez testu, jiné jen s testem ne starším 7, resp. 14 či 21 dnů).
Pro využití hromadné dopravy je potřeba negativní test ne starší 7 dnů.

Detailní informace o platných opatřeních včetně případných výjimek jsou zveřejněny na webových stránkách Velvyslanectví ČR v Bratislavě.

.