Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Panama: aktuální doporučení pro cesty

 

(Archivní článek, platnost skončena 12.12.2023 / 09:45.)

Od 22. října 2023 probíhají v Panamě rozsáhlé intenzivní protesty proti vládnímu těžařskému kontraktu, které vedou k blokádám silnic, občasným násilnostem a vandalismu. Dochází k omezením možnosti pohybu a problémům se zásobováním, včetně turistických oblastí a hlavního města. MZV ČR proto doporučuje cestovat do Panamy jen ve zcela nezbytných případech.

V případě, že plánujete nezbytnou cestu do Panamy nebo se na jejím území již nacházíte, MZV ČR důrazně doporučuje průběžně sledovat vývoj událostí v panamských médiích a řídit se pokyny místních úřadů. Při cestování se vyhýbejte davům, demonstracím či situacím, které mohou vyvolat napětí, a před každou cestou kontrolujte situaci na silnicích.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se před cestou v databázi DROZD a uzavřít cestovní pojištění s dostatečným pojistným krytím.

V případě nouze se lze obrátit na Honorární konzulát ČR v Panama City, případně na Velvyslanectví ČR v Bogotě, a sice v pracovní době na standardní telefonické kontakty úřadu a mimo pracovní dobu na jeho nouzovou linku konzulární pohotovosti: +57 320 367 3296.

.