Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mali: Varování před cestami

 


MZV varuje před cestami do Mali a vyzývá k urychlenému opuštění země.

Po teroristickém útoku na mezinárodní hotel Radisson Blu, ke kterému došlo 20. listopadu 2015, v zemi platí výjimečný stav.

Vzhledem k přítomnosti teroristických skupin a velkému riziku únosu nedoporučujeme cestovat do Mali a překračovat pozemní hranice s Mauritánií, Burkinou-Faso a Pobřežím slonoviny.

V případě nezbytné cesty do hlavního města doporučujeme být mimořádně ostražití a přijmout zesílená bezpečnostní opatření přizpůsobená aktuálnímu riziku. Bezpečnostní situace mimo hlavní město je výrazně rizikovější, přičemž v důsledku pokračujících aktivit teroristických skupin nelze ze strany Velvyslanectví ČR v Dakaru ani jiných členských států EU zaručit individuální bezpečnost českým občanům.

Především s ohledem na aktivity ruských ozbrojených skupin, lze na území Mali pozorovat zvýšené protizápadní nálady. MZV silně doporučuje odložit veškeré nezbytné cesty do Mali, včetně turistiky.

V případě nutnosti do Mali i přes výše uvedené cestovat doporučujeme před cestou spojit se s Velvyslanectvím ČR v Dakaru (dakar@embassy.mzv.cz) a také zaregistrovat se v databázi cestovatelů DROZD.

.